۱۴۰۰ شنبه ۳ مهر
1400/04/24 مخالفت شورای عالی انقلاب فرهنگی با طرح الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند
مخالفت شورای عالی انقلاب فرهنگی با طرح الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند

دکتر سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در نامه به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با طرح الحاق چند دانشگاه از جمله دانشگاه صنعتی بیرجند مخالفت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی بیرجند، در این نامه با استناد به ماده 5 آئین‌نامه ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور مصوب جلسه 700 مورخ 17/ 8/ 1390، در راستای اجرای ماده 3 سند سیاست‌ها و ضوابط اجرایی حاکم بر آمایش آموزش عالی در جمهوری اسلامی ایران مصوبه جلسه 776 مورخ 18/ 12/ 1394 و پیرو گزارشات ارائه شده توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دو جلسه اخیر شورای ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور، مواردی جهت اجرا به وزارت علوم ابلاغ شد.

گفتنی است در این نامه با ساماندهی 19 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در فاز اول طرح آمایش، با توجه به اینکه شاخص‌های یک دانشگاه مستقل را نداشته‌اند، موافقت شده است.

در ادامه با الحاق دانشگاه کوثر بجنورد به دانشگاه بجنورد، الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند به دانشگاه بیرجند، الحاق دانشگاه علوم انسانی حضرت معصومه (س) به دانشگاه قم، الحاق مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین به دانشگاه بجنورد و الحاق مجتمع آموزش عالی بم به دانشگاه شهید باهنر کرمان مخالفت شده است.

در این نامه همچنین در خصوص الحاق برخی از دانشگاه‌ها از جمله مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) مقرر شد این موضوع در فاز دوم از طرح سامان‌دهی موسسات آموزش عالی مطرح شود.

در بخش پایانی این نامه نیز تاکید شده: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حداکثر ظرف مدت 4 ماه، گزارش ارزیابی از اجرای طرح سامان‌دهی موسسات آموزش عالی در فاز اول را به ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور ارائه کند و پس از تایید این گزارش، در مدت سه ماه پیشنهاد سامان‌دهی کلیه موسسات مشمول فاز دوم و سایر استان‌هایی که مشمول طرح سامان‌دهی آموزش عالی نشده‌اند را جهت تأیید به این ستاد ارائه نماید. بدیهی است الحاق موسساتی که در این مصوبه مورد تایید قرار نگرفته، قبل از تصویب در این ستاد، فاقد اعتبار است.

خاطر نشان می‌گردد بر اساس نامه دبیر شورای انقلاب فرهنگی، ضمن مخالفت صریح با الحاق دانشگاه صنعتی بیرجند، این دانشگاه از فهرست دانشگاه‌های مشمول فاز دوم ساماندهی نیز خارج شد.

ضمن تبریک به جهت به ثمر نشستن تلاش‌ها و پیگیری‌های به عمل آمده و نتایج ارزشمند حاصل به خانواده دانشگاه صنعتی بیرجند، جامعه دانشگاهی استان، مدیران محترم و دلسوز استان و آحاد هم‌استانی‌های عزیز، جادارد از کلیه عزیزانی که در این مدت جهت صیانت از دانشگاه صنعتی بیرجند خالصانه تلاش نمودند، بویژه نماینده محترم ولی‌فقیه در استان، استاندار محترم، نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه محترم بیرجند، جامعه فرهیخته دانشگاهی، معتمدین و تشکل‌های مردم نهاد استان، کارکنان، اساتید و دانشجویان گرامی دانشگاه صنعتی بیرجند و دیگر عزیزان در داخل و خارج استان صمیمانه قدردانی کنیم.

امید است با همدلی و همت بیش از پیش، ارتقاء و توسعه دانشگاه صنعتی بیرجند را در سال‌های آتی شاهد باشیم.

 
 
 
تعداد بازدید: 308
کلمات کلیدی:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

اطلاعات تماس


نشانی: بیرجند، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن
معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی بیرجند
کدپستی: 9719866981
شماره تماس:05632391212
دورنگار:05632252098
رایانامه:
ساعت کاری: 7 الی 15

دسترسی سریع


روابط عمومی
معاونت آموزشی
معاونت پژوهش و فناوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر حراست دانشگاه
دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه

تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1400


انتخاب واحد : 20  لغایت 24 شهریورماه 1400

شروع کلاس ها : 27 شهریورماه 1400

حذف و اضافه : 3 لغایت 4 مهرماه 1400

حذف تک درس : 6 مهرماه لغایت 9 دی‌ماه 1400

هفته ارزشیابی اساتید : 27 آذرماه لغایت 3 دی‌ماه 1400

پایان کلاس ها : 15 دی‌ماه  1400

شروع امتحانات : 21 دی ماه 1400 (  به مدت 14 روز به احتساب پنج شنبه‌ها

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می‌باشد